Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.


Strona główna
Aktualności

Ogólnie

Wstęp na zamek
Dojazd
Parking
Stan obecny
Historia

Władcy zamku
Ciekawostki
Legendy

Turystyka

Artykuły
Galeria

Księga gości
Warto zobaczyć

Kontakt
Bibliografia

 

 


 

 

Papieska Majówka Muzyczna w Melsztynie

Papieska Majówka Muzyczna -  Melsztyn ‘ 08
18 maja – początek o godzinie 18–tej

Szanowni Państwo !

Pragniemy zaprosić parafian, mieszkańców doliny Dunajca i regionu tarnowskiego do udziału w Papieskiej Majówce Muzycznej w Melsztynie.
Majówka odbędzie się w 88 rocznicę urodzin najwybitniejszego Polaka - Karola Wojtyły, papieża Jana Pawła II na historycznym miejscu, gdzie do końca XVIII wieku istniał kościół parafialny, obok ruin zamku melsztyńskiego. Majówka organizowana jest w roku jubileuszu  450-lecia założenia miasta Zakliczyn przez właściciela zamku melsztyńskiego Spytka Jordana.                      

18 maja spotkamy się na wzgórzu melsztyńskim, aby uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu – pierwszej Papieskiej Majówce Muzycznej, na program której złożą się:

 • Nabożeństwo Majowe odprawione przez ks. proboszcza parafii Domosławice – parafii kontynuującej od końca XVIII wieku tradycję kościoła melsztyńskiego.
 • Koncert Strażackiej Orkiestry Dętej "Filipowice"
 • Przegląd Piosenek Maryjnych i Oazowych – ulubionych utworów Ojca Świętego. Wystąpi kolejno 9 zespołów i wokalistów ze szkół:
 1. ZS Domosławice,
 2. SP w Gwoźdźcu,
 3. "Storczyki" we Wróblowicach,
 4. SP w Faściszowej,
 5. "Czerwony Kapturek" z Zakliczyna,
 6. Gabriela Grabowska z Wojnicza,
 7. "Impresja" ze Stróż,
 8. "Canto" z Paleśnicy,
 9. "Ballada" z Zakliczyna.

Wykonawcy zaprezentują 18 piosenek. W trakcie Przeglądu, pomiędzy występami poszczególnych wykonawców, zaprezentowane będą dźwiękowe, archiwalne fragmenty wystąpień Jana Pawła II podczas pielgrzymek papieża – Polaka do Ojczyzny.

 • Ognisko melsztyńskie, które zapłonie na wzgórzu melsztyńskim po zakończeniu Przeglądu, jako symbol naszej pamięci naszej historii oraz o Karolu Wojtyle – papieżu Janie Pawle Wielkim, Honorowym Obywatelu Gminy Zakliczyn .


Zapraszamy wszystkich 18 maja na wzgórze melsztyńskie.

Kto może, niech wybierze się piechotą lub rowerem, natomiast dla zmotoryzowanych utworzony zostanie parking w Charzewicach koło Domu Strażaka. Strażacy z Charzewic, Faliszewic, Gwoźdźca, Melsztyna, Zakliczyna będą kierować ruchem zarówno od strony Charzewic jak i Zawady Lanckorońskiej. Proszę stosować się do poleceń strażaków. Nie będą 18 maja wpuszczane samochody na wzgórze melsztyńskie. Z myślą o ludziach starszych, niepełnosprawnych będzie podstawiony bus, który kursować będzie wahadłowo na wzgórze od strony Charzewic  i Melsztyna (koło restauracji "Podzamcze") od godziny 17–tej do 18–tej oraz  powrotnie od 19.30 do 20.30. Na wzgórzu będzie można zaopatrzyć się w napoje chłodzące, kawę herbatę, grochówkę, żurek, lody oraz potrawy z grilla. Można też będzie nabyć kiełbaski na ognisko. Uczestnicy Przeglądu otrzymają od organizatorów posiłek: żurek z kiełbasą i pieczywem. (Opiekunowie proszeni są o odebranie "bloczków na posiłek" od instruktor Anny Kusek). Na wzgórzu będą ławki przeznaczone dla osób starszych i oficjalnych gości, wystarczy ich dla niewielkiej części zgromadzonych, dlatego prosimy o zabranie z sobą przenośnych, rozkładanych krzesełek.

W razie deszczowej pogody Majówka Melsztyńska nie odbędzie się.


Mamy nadzieję, że Papieska Majówka Muzyczna w Melsztynie wejdzie na stałe do kalendarza ważnych wydarzeń i będzie dla nas wszystkich niezapomnianym przeżyciem.

Kazimierz Dudzik – RCTiDK w Zakliczynie

 

Dodano: 12 maja 2008

Galeria:


 

 

 

Copyright (c) 2007 - 2010 by pitos. Wszelkie prawa zastrzeżone