Strona główna
Aktualności

Ogólnie

Wstęp na zamek
Dojazd
Parking
Stan obecny
Historia

Władcy zamku
Ciekawostki
Legendy

Turystyka

Artykuły
Galeria

Księga gości
Warto zobaczyć

Kontakt
Bibliografia

 

 


 

 

Papieska Majówka Muzyczna w Melsztynie

Papieska Majówka Muzyczna -  Melsztyn ‘ 08
18 maja – początek o godzinie 18–tej

Szanowni Państwo !

Pragniemy zaprosić parafian, mieszkańców doliny Dunajca i regionu tarnowskiego do udziału w Papieskiej Majówce Muzycznej w Melsztynie.
Majówka odbędzie się w 88 rocznicę urodzin najwybitniejszego Polaka - Karola Wojtyły, papieża Jana Pawła II na historycznym miejscu, gdzie do końca XVIII wieku istniał kościół parafialny, obok ruin zamku melsztyńskiego. Majówka organizowana jest w roku jubileuszu  450-lecia założenia miasta Zakliczyn przez właściciela zamku melsztyńskiego Spytka Jordana.                      

18 maja spotkamy się na wzgórzu melsztyńskim, aby uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu – pierwszej Papieskiej Majówce Muzycznej, na program której złożą się:

 • Nabożeństwo Majowe odprawione przez ks. proboszcza parafii Domosławice – parafii kontynuującej od końca XVIII wieku tradycję kościoła melsztyńskiego.
 • Koncert Strażackiej Orkiestry Dętej "Filipowice"
 • Przegląd Piosenek Maryjnych i Oazowych – ulubionych utworów Ojca Świętego. Wystąpi kolejno 9 zespołów i wokalistów ze szkół:
 1. ZS Domosławice,
 2. SP w Gwoźdźcu,
 3. "Storczyki" we Wróblowicach,
 4. SP w Faściszowej,
 5. "Czerwony Kapturek" z Zakliczyna,
 6. Gabriela Grabowska z Wojnicza,
 7. "Impresja" ze Stróż,
 8. "Canto" z Paleśnicy,
 9. "Ballada" z Zakliczyna.

Wykonawcy zaprezentują 18 piosenek. W trakcie Przeglądu, pomiędzy występami poszczególnych wykonawców, zaprezentowane będą dźwiękowe, archiwalne fragmenty wystąpień Jana Pawła II podczas pielgrzymek papieża – Polaka do Ojczyzny.

 • Ognisko melsztyńskie, które zapłonie na wzgórzu melsztyńskim po zakończeniu Przeglądu, jako symbol naszej pamięci naszej historii oraz o Karolu Wojtyle – papieżu Janie Pawle Wielkim, Honorowym Obywatelu Gminy Zakliczyn .


Zapraszamy wszystkich 18 maja na wzgórze melsztyńskie.

Kto może, niech wybierze się piechotą lub rowerem, natomiast dla zmotoryzowanych utworzony zostanie parking w Charzewicach koło Domu Strażaka. Strażacy z Charzewic, Faliszewic, Gwoźdźca, Melsztyna, Zakliczyna będą kierować ruchem zarówno od strony Charzewic jak i Zawady Lanckorońskiej. Proszę stosować się do poleceń strażaków. Nie będą 18 maja wpuszczane samochody na wzgórze melsztyńskie. Z myślą o ludziach starszych, niepełnosprawnych będzie podstawiony bus, który kursować będzie wahadłowo na wzgórze od strony Charzewic  i Melsztyna (koło restauracji "Podzamcze") od godziny 17–tej do 18–tej oraz  powrotnie od 19.30 do 20.30. Na wzgórzu będzie można zaopatrzyć się w napoje chłodzące, kawę herbatę, grochówkę, żurek, lody oraz potrawy z grilla. Można też będzie nabyć kiełbaski na ognisko. Uczestnicy Przeglądu otrzymają od organizatorów posiłek: żurek z kiełbasą i pieczywem. (Opiekunowie proszeni są o odebranie "bloczków na posiłek" od instruktor Anny Kusek). Na wzgórzu będą ławki przeznaczone dla osób starszych i oficjalnych gości, wystarczy ich dla niewielkiej części zgromadzonych, dlatego prosimy o zabranie z sobą przenośnych, rozkładanych krzesełek.

W razie deszczowej pogody Majówka Melsztyńska nie odbędzie się.


Mamy nadzieję, że Papieska Majówka Muzyczna w Melsztynie wejdzie na stałe do kalendarza ważnych wydarzeń i będzie dla nas wszystkich niezapomnianym przeżyciem.

Kazimierz Dudzik – RCTiDK w Zakliczynie

 

Dodano: 12 maja 2008

Galeria:


 

 

 

Copyright (c) 2007 - 2010 by pitos. Wszelkie prawa zastrzeżone