Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.


Strona główna
Aktualności

Ogólnie

Wstęp na zamek
Dojazd
Parking
Stan obecny
Historia

Władcy zamku
Ciekawostki
Legendy

Turystyka

Artykuły
Galeria

Księga gości
Warto zobaczyć

Kontakt
Bibliografia

 

 


 

 

Spotkania z przyrodą - Włodzimierz Stachoń

Regionalne Centrum Turystyki i Dziedzictwa Kulturowego w Zakliczynie zaprasza na otwarcie wystawy fotograficznej pt.„Spotkania z przyrodą” – Włodzimierza Stachonia, które odbedzie się 14 stycznia (piatek) o godz 18.00 w Galerii Klubu SPYTKO w zakliczyńskim ratuszu.

Wystawa składa się z 40 zdjęć. Połowa z nich to wielkoformatowe powiększenia o wymiarach 100x70cm – przedstawiają one przyrodniczy pejzaż Polski południowo-wschodniej (m.in. Pogórze Ciężkowickie, Tatry, Pieniny) . Większość tych zdjęć to impresje przedstawiające malownicze i ulotne chwile świtu, wschodu słońca czy zmierzchu. Pozostałe 20 zdjęć, w formacie 40x30cm przedstawiają dzikie zwierzęta. Możemy stanąć oko w oko z lisem niosącym do nory upolowaną kurę, bobrem pływającym po stawie nad rzeką Białą, żubrem z Puszczy Niepołomickiej, czy rogaczem żerującym na majowej łące. Do najtrudniejszych w fotografii należą zdjęcia zwierząt aktywnych nocą – takich również nie brakuje na wystawie. Należą do nich zdjęcia borsuka wychodzącego nocą na żer, puszczyka, który pojawił się przed obiektywem w czasie fotografowania borsuka, a także podobizna zawisaka powojowca – oryginalnie ubarwionego motyla nocnego. Wśród prezentowanych na wystawie zdjęć są również portrety występujących w naszych stronach ptaków.
Wszystkie zdjęcia wykonane są w nowoczesnej technologii – laminowane
w aluminiowych ramach, każde z nich posiada nadruki z opisami zdjęć oraz logo Banku Spółdzielczego Rzemiosła w Krakowie, który jest sponsorem wystawy.
Prezentowane na wystawie zdjęcia to niewielki fragment fotograficznego archiwum autora. Włodzimierz Stachoń od blisko 20 lat wędruje z aparatem fotograficznym utrwalając na zdjęciach fascynujący świat otaczającej nas przyrody. W tym czasie opublikował blisko 4 tysiące zdjęć i kilkaset artykułów w ogólnopolskich czasopismach i innych wydawnictwach o tematyce przyrodniczej i pokrewnej, zdobywał także nagrody i wyróżnienia na konkursach fotografii przyrodniczej. Jest także autorem dwóch albumów autorskich o przyrodzie naszego regionu: „Świat przyrody Ziemi Tarnowskiej” oraz „Ziemia Tarnowska-osobliwości świata przyrody” wydanych przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie, dofinansowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

.
dodano: 12 stycznia 2011

Galeria:


 

 

 

Copyright (c) 2007 - 2011 by pitos. Wszelkie prawa zastrzeżone