Strona główna
Aktualności

Ogólnie

Wstęp na zamek
Dojazd
Parking
Stan obecny
Historia

Władcy zamku
Ciekawostki
Legendy

Turystyka

Artykuły
Galeria

Księga gości
Warto zobaczyć

Kontakt
Bibliografia

 

 


 

 

Spotkania z przyrodą - Włodzimierz Stachoń

Regionalne Centrum Turystyki i Dziedzictwa Kulturowego w Zakliczynie zaprasza na otwarcie wystawy fotograficznej pt.„Spotkania z przyrodą” – Włodzimierza Stachonia, które odbedzie się 14 stycznia (piatek) o godz 18.00 w Galerii Klubu SPYTKO w zakliczyńskim ratuszu.

Wystawa składa się z 40 zdjęć. Połowa z nich to wielkoformatowe powiększenia o wymiarach 100x70cm – przedstawiają one przyrodniczy pejzaż Polski południowo-wschodniej (m.in. Pogórze Ciężkowickie, Tatry, Pieniny) . Większość tych zdjęć to impresje przedstawiające malownicze i ulotne chwile świtu, wschodu słońca czy zmierzchu. Pozostałe 20 zdjęć, w formacie 40x30cm przedstawiają dzikie zwierzęta. Możemy stanąć oko w oko z lisem niosącym do nory upolowaną kurę, bobrem pływającym po stawie nad rzeką Białą, żubrem z Puszczy Niepołomickiej, czy rogaczem żerującym na majowej łące. Do najtrudniejszych w fotografii należą zdjęcia zwierząt aktywnych nocą – takich również nie brakuje na wystawie. Należą do nich zdjęcia borsuka wychodzącego nocą na żer, puszczyka, który pojawił się przed obiektywem w czasie fotografowania borsuka, a także podobizna zawisaka powojowca – oryginalnie ubarwionego motyla nocnego. Wśród prezentowanych na wystawie zdjęć są również portrety występujących w naszych stronach ptaków.
Wszystkie zdjęcia wykonane są w nowoczesnej technologii – laminowane
w aluminiowych ramach, każde z nich posiada nadruki z opisami zdjęć oraz logo Banku Spółdzielczego Rzemiosła w Krakowie, który jest sponsorem wystawy.
Prezentowane na wystawie zdjęcia to niewielki fragment fotograficznego archiwum autora. Włodzimierz Stachoń od blisko 20 lat wędruje z aparatem fotograficznym utrwalając na zdjęciach fascynujący świat otaczającej nas przyrody. W tym czasie opublikował blisko 4 tysiące zdjęć i kilkaset artykułów w ogólnopolskich czasopismach i innych wydawnictwach o tematyce przyrodniczej i pokrewnej, zdobywał także nagrody i wyróżnienia na konkursach fotografii przyrodniczej. Jest także autorem dwóch albumów autorskich o przyrodzie naszego regionu: „Świat przyrody Ziemi Tarnowskiej” oraz „Ziemia Tarnowska-osobliwości świata przyrody” wydanych przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie, dofinansowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

.
dodano: 12 stycznia 2011

Galeria:


 

 

 

Copyright (c) 2007 - 2011 by pitos. Wszelkie prawa zastrzeżone