Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!


Strona główna
Aktualności

Ogólnie

Wstęp na zamek
Dojazd
Parking
Stan obecny
Historia

Władcy zamku
Ciekawostki
Legendy

Turystyka

Artykuły
Galeria

Księga gości
Warto zobaczyć

Kontakt
Bibliografia

 

 


 

 

 

Melsztyńska księga małżeństw z lat 1676 - 1776

 

 

Poniżej melsztyńska księga małżeństw przesłana przez Panią Małgorzatę Kurek. Materiały te znajdują się w archiwum w Domosławicach.

 


 

1676
16.XI - Jakub Język i Katarzyna Magrowa z Melsztyna; św. - Maciej Spiga z Domosławic i Stanislaw Gaudynia z Gwoźdźca.

1677
1.III - Szymon Mazurek i Jadwiga Polotowicowa z Melsztyna; św. - Jan Ptaśnik i Andrzej Komorek, obaj z Dąbrowy.
2.III - urodzony Jan Zagórski i Anna Safańska; św. - Aleksander Zagórski i Gabriel Silnicki z Melsztyna.

1678
21.II - Jakub Surga i Anna Stolarzowna; św. - Sebastian Skwarło z Zawady i Stanisław Baran z Podgórza.
10.IX - Klemens Myszka i Regina Poborasionka; św. - Grzegorz Datowic z Charzewic i Błażej Cygan z Zawady.
26.IX - Wojciech Burda i Katarzyna Nosalowna; św. - Błażej Baran z Łąk i Piotr Gajec z Podbrzezia.
19.X - Andrzej Tribusik z Charzewic i Zofia Ptaśniczka z Charzewic; św. - Grzegorz Datowic i Błażej Cygan.
28.X - Jan Papieżik z Niedźwiedzy i Katarzyna Polkowna z Charzewic; św. - Jacek Dudek z Niedźwiedzy i Błażej Cygan z Zawady.

1679
9.XI - Grzegorz Zwiernicek z Ujazdu i Dorota Ziemkowna z Zawady; św. - Kazimierz Jarowski z Zakliczyna i Sebastian Skwarło z Zawady.

1680
5.II - Błażej Gad i Zofia Kozerowna z Podbrzezia; św. - ekonom z Wesołowa i Franciszek Kunecki, pisarz melsztyński.
12.XI - Karol Kłoszowski i Marianna Ilnicka z Melsztyna; św. - wielmozny Mikołaj Tarło z Dębna, kasztelan przemyski, i Stanisław Kotkowski z Roztoki.
22.XI - Krzysztof Pachota z Wojnicza i Agnieszka Malisionka; św. - Grzegorz Polek z Charzewic i Jan Ptaśnik z Dąbrowy.

1681
27.V - Idzi Gadzik i Dorota Stalmaszonka z Podbrzezia; św. - Piotr Gajec i Wojciech Baran z tej samej wsi.
3.XI - Mikołaj Niedźwiedzki i Zofia Drążonka z Melsztyna; św. - Jacek Dudek ze wsi Niedźwiedza i Grzegorz Polek ze wsi Charzewice.

1682
2.II - Stanisław Pawłowski i Dorota Kowalowna; św. - Jan Kalafar i Tomasz Data.
4.II - Stanisław Kopytko z Podgórza i Barbara Kalafarowna z Wieloni; św. - Grzegorz Polek z Charzewic i Franciszek Kopytko z Wieleni.
27.IX - Piotr Ptaśnik ze wsi Jurków i Jadwiga Myszczonka ze wsi Charzewice; św. - Jan Ptaśnik z Dąbrowy i Grzegorz Polek z Charzewic.

1683
3.X - Jakub Data z Podgórza i Regina Gąsconka ze wsi Charzewice; św. - Szymon Kalafar z Wieloni i Jan Ptak z Charzewic.

1684
24.I - Wojciech Sadzik z Podgórza i Zofia Polkowna z Wieloni; św. - Jan Ptaśnik z Dąbrowy i Szymon Kalafar z Wieloni.
30.I - Jan Wrzecionko z Podgórza i Agnieszka Cyganionka z Zawady; św. - Jan Kalafar z Wieloni i Bartłomiej Cygan z Zawady.
17.X - Urban Bystroń z Łąk i Jadwiga Nowakowna z Podbrzezia; św. - Albert Radawiec z Podbrzezia i Jan Dudek z Łopatkowic.
6.XI - Aleksy Nosal z Podbrzezia i Katarzyna Odojowna z Melsztyna; św. - Tomasz Włodycki i Albert Burda, obydwaj z Melsztyna.
12.XI - Jan Golcyk ze wsi Ujazd i Regina Gajcowna z Podbrzezia; św. - Albert Radawiec z Podbrzezia i Błażej Milczan z Ujazdu.
26.XI - Sebastian Studzieński i Agnieszka Simolodowna z Melsztyna; św. - Szymon Kalafar z Wieloni i Sebastian Żurek z Charzewic.

1683
18.I - Grzegorz Nowacek i Zofia Stalmaszonka z Podbrzezia; św. - Albert Radawiec z Podbrzezia i Jan Kalafar z Wieloni.

1685
17.II - Paweł Dudek z Biskupic i Regina Ptaśnikowna z Dąbrowy; św. - Jan Kalafar z Wieloni i Jan Dudek z Łopatkowic.
26.II - Krzysztof Stolarcyk i Regina Gałuszowna z Podgórza; św. - Szymon Kalafar i Maciej Gawlik z Wieloni.
12.VI - Albert Mucha i Jadwiga Łyckowna ze wsi Zawada; św. - Piotr Godowski z Zawady i Wawrzyniec Nosek z Podgórza.
21.X - Kacper Bartizel ze wsi Ujazd i Egipcjanka (Cyganka?) ze wsi Podbrzezie; św. - Piotr Trzopek ze wsi Ujazd i Jan Głodzik ze wsi Podbrzezie.
11.XI - Grzegorz Janowski ze wsi Ujazd i Dorota Gajcowna ze wsi Podbrzezie; św. - Albert Radawiec z Podbrzezia i Jan Dudek ze wsi Ujazd.

1686
31.I - Jan Adamcyk ze wsi Mokrzeska i Regina Jakubconka z Podgórza; św. - Jacek Dudek z Niedźwiedzy i Jan Kalafar z Wieloni.

1687
21.I - Błażej Cygan z Melsztyna i Katarzyna Krukowna ze wsi Polichty; św. - Jan Kalafar z Wieloni i Grzegorz Polek ze wsi Charzewice.
20.V - Marcin Stolarz z Podgórza i Jadwiga Magrowna z Zawady; św. - Szymon Kalafar z Wieloni i Bartłomiej Cygan z Zawady.
21.IX - Szymon Wąsaczyk z Dąbrowy i Zofia Bogdalonka z Charzewic; św. - Jan Ptaśnik z Dąbrowy i Grzegorz Polek z Charzewic.
16.XI - Tomasz Data i Agnieszka Malisionka ze wsi Charzewice; św. - Piotr Ptaśnik z Charzewic i Tomasz Data z Melsztyna.

1688
15.II - Jan Wiśniowski z Melsztyna i Anna Wojakowska z Wojakowej; św. - Albert Radawiec z Podbrzezia i Tomasz Data z Melsztyna.
21.IX - Grzegorz Sydło ze wsi Ujazd i Jadwiga Łabudzionka ze wsi Charzewice; św. - Jan Ptak ze wsi Charzewice i Grzegorz Polek.
18.X - Andrzej Paskudka i Magdalena Polkowna z Wieloni; św. - Jan Ptasnik z Dąbrowy i Szymon Kalafar z Wieloni.
1.XI - Walenty Papieżyk i Krystyna Nowakowska ze wsi Charzewice; św. - Błażej Cygan z Melsztyna i Grzegorz Data z Charzewic.
14.XI - Franciszek Sadzik z Melsztyna i Zuzanna Sechlonka z Charzewic; św. - Jan Ptak z Charzewic i Jacek Dudek ze wsi Niedźwiedza.
Tego samego dnia - Kacper Gołębik i Regina Szkwarłowna ze wsi Zawada; św. - Szymon Kalafar z Wieloni i Piotr Godowski ze wsi Zawada.
Tego samego dnia - Marcin Szczurek ze wsi Ujazd i Zofia Gajcowna z Podbrzezia; św. - Albert Radawiec z Podbrzezia i Wawrzyniec Milczon ze wsi Ujazd.
22.XI - Franciszek Kogut i Jadwiga Baconka z Podgórza; św. - Szymon Kalafar i Franciszek Rudnicki z Wieloni.

1689
20.XI - Wawrzyniec Symproch ze wsi Podbrzezie i Katarzyna Studzieńszczonka z Wieloni; św. - Albert Radawiec z Podbrzezia i Jan Drążkowic z Melsztyna.
Tego samego dnia - Grzegorz Paskudka i Katarzyna Wrzecionkowna z Wieloni; św. - Grzegorz Data ze wsi Charzewice i Bartłomiej Cygan ze wsi Zawada.

1690
26.I - Jan Wiśniowski i Regina Lisowna z Melsztyna; św. - Szymon Kalafar z Wieloni i Wawrzyniec Sady z Melsztyna.
29.X - szlachetny Jan Gołkowski ze wsi Tymowa i urodzona Katarzyna Batkowska ze wsi Charzewice; św. - wielmożny pan Adam Tarło, hrabia na Melsztynie, cześnik przemyski, i urodzony pan Jan Ratowski, dziedzic wsi Gosprzydowa.
19.X - Tomasz Data z Melsztyna i Agnieszka Ptaśniczonka z Dąbrowy; św. - Piotr Ptaśnik ze wsi Charzewice i Andrzej Tribuś z Dąbrowy.

1691
9.IX - Andrzej Sechel i Zuzanna Noskowna ze wsi Charzewice; św. - Kazimierz Zieleński z Charzewic i Błażej Cygan z Melsztyna.

1692
3.II - Jan Ptaśnicek i Ewa Gąsconka ze wsi Dąbrowa; św. - Szymon Kalafar z Wieloni i Andrzej Tribuś z Dąbrowy.
28.IX - Łukasz Łycko i Zofia Kopytkowna ze wsi Zawada; św. - Bartłomiej Cygan i Piotr Godowski z tej samej wsi.
23.XI - Błażej Ogórek ze wsi Ruda i Jadwiga Stalmaszonka, niegdyś Radawcowa, ze wsi Podbrzezie; św. - Bartłomiej Stalmach z miasteczka Zakliczyn i Idzi Gad z Podbrzezia.

1693
27.I - Grzegorz Duda ze wsi Charzewice i Katarzyna Wąsacowna z Dąbrowy; św. - Piotr Ptaśnik z Charzewic i Jakub Data z Dąbrowy.
4.V - szlachetny Kazimierz Zieleński ze wsi Ochotnica i Katarzyna Gołkowska ze wsi Charzewice; św. - wielmożni panowie Stanisław i Jan z Cekarzowic Tarłowie, wojewodzicowie smoleńscy, szlachetny i urodzony Andrzej Laskowski ze wsi Sechna i Albert Makowski ze wsi Przesowa.
12.V - Albert Sechlik i Marina Zieleńsconka ze wsi Charzewice; sw. - Jan Ptaśnik z Dąbrowy i Piotr Ptaśnik ze wsi Charzewice.
25.X - Walerian Wąsacyk z Dąbrowy i Zofia Nowakowna z Charzewic; św. - Jan Drąg z Melsztyna i Jakub Data z Dąbrowy.
29.X - Grzegorz Kus z Gwoźdźca i Zofia Cebulonka z Podgórza; św. - Szymon Kalafar i Sebastian Studzieński z Podgórza.
12.XI - Stanisław Paskuda i Regina Polkowna z Wieloni; św. - Franciszek Łanucki z Melsztyna i Jan Ptaśnik z Dąbrowy.
14.XI - Albert Rosolik z Wieloni i Zofia Żurkowa, niegdyś Polkowna, ze wsi Charzewice; św. - Sebastian Studzieński z Podgórza i Jan Drąg z Melsztyna.
22.XI - Jan Wiśniowski z Melsztyna i Marina Ptaśnikowna z Dąbrowy; św. - Tomasz Data z Melsztyna i Andrzej Tribuś z Dąbrowy.
26.XI - Marek Prokopik i Agnieszka Gascyna z Melsztyna; św. - Tomasz Data z Melsztyna i Jakub Data z Dąbrowy.

1694
3.X - Józef Malek i Jadwiga Stalmaszonka, niegdyś Ogórkowa, ze wsi Podbrzezie; św. - Jan Drąg z Melsztyna i Walenty Gajec z tej samej wsi Podbrzezie.

1695
23.I - Andrzej Otrębka ze wsi Złota i Magdalena Papieżowna ze wsi Charzewice; św. - Błażej Cygan i Tomasz Data z tej samej wsi Charzewice.
8.IX - Wawrzyniec Mazurek ze wsi Charzewice i Zofia Nowakowna z Podbrzezia; św. - Błażej Nowak z Podbrzezia i Grzegorz Data z tej samej wsi Charzewice.
23.X - Jakub Paluch i Zofia Baconka ze wsi Zawada; św. - Andrzej Ziomek z tej samej wsi i Mikołaj Włodek ze wsi Gwoździec.
13.XI - Franciszek Bartyzel i Justyna Kalafarconka z Wieloni; św. - Łukasz Ziomek z tej samej Wieloni i Jan Kalafar z Łąk.
Tego samego dnia - Łukasz Kalafarcyk i Jadwiga Gołębiowna ze wsi Zawada; św. - Andrzej Ziomek i Kacper Gołąb z tej samej wsi.
20.XI - Sebastian Świerczek z Podgórza i Zuzanna Duziowna ze wsi Zawada; św. - Bartłomiej Cygan i Piotr Godowski z tej samej wsi.

1696
22.I - Franciszek Ptakowic ze wsi Charzewice i Agnieszka Kulakowna z Melsztyna; św. - Jan Drąg z Melsztyna i Błażej Cygan z Charzewic.
28.X - Andrzej Kucała i Teresa ze wsi Podbrzezie; św. - Bartłomiej Stalmach z miasteczka Zakliczyn i Idzi Gad z Podbrzezia.
4.XI - Tomasz Ptaśnik z Łąk i Marina Bacionka ze wsi Charzewice; św. - Jakub Data ze wsi Dąbrowa i Kazimierz Ptaśnik z Łąk.

1697
27.I - Wawrzyniec Ptakowic z Podgórza i Regina Dacionka z Melsztyna; św. - Jan Drąg z Melsztyna i Franciszek Ptakowic ze wsi Złota.
3.II - Albert Polek i Agnieszka Pachowna ze wsi Charzewice; św. - Jan Papież ze wsi Niedźwiedza i Józef Kacmarcyk ze wsi Charzewice.
14.VII - Jan Wrzecionko i Katarzyna Komorkowna z Wieloni; św. - Grzegorz Data ze wsi Charzewice i Sebastian Studzieński z Wieloni.
7.XI - Krzysztof Potępa ze wsi Charzewice i Agnieszka Wąsacowna z Dąbrowy; św. - Grzegorz Duda ze wsi Charzewice i Jakub Data z Dąbrowy.

1698
26.I - Kazimierz Koza i Regina Kopytkowna z Dąbrowy; św. - Józef Kacmarcyk i Błażej Cygan ze wsi Charzewice.
12.V - Wawrzyniec Stolarcyk i Regina Adamcykowa z Podgórza; św. - Kacper Gołąb ze wsi Zawada i Szymon Fieloch z Podgórza.

1699
8.II - Tomasz Kania i Magdalena Cyganka ze wsi Zawada; św. - Kacper Gołąb i Sebastian Świercek z tej samej wsi.
15.II - Sebastian Stypka ze wsi Gwoździec i Agnieszka Ziomkowa ze wsi Zawada; św. - Łukasz Ziomek z Wieloni i Kacper Gołąb z Zawady.
24.II - Jan Zwiernik ze wsi Ujazd i Regina Golcowa ze wsi Podbrzezie; św. - Walenty Gajec i Wawrzyniec Putała ze wsi Podbrzezie.

1700
18.II - Maciej Jakus z miasteczka Lipnica i Małgorzata Kołdrowna alias Baranka ze wsi Podbrzezie; św. - Walenty Gajec i Marcin Radawiec, obaj z Podbrzezia.
13.IX - Michał Zieleński ze wsi Złota i Zofia Białobrzeska z Podgórza; św. - Jan Kalafar i Sebastian Studzieński, obaj z Wieloni.
17.X - Grzegorz Polek i Regina Pachowna ze wsi Charzewice; św. - Błażej Cygan z Charzewic i Grzegorz Data z Łąk.
14.XI - Michał Capnik ze wsi Zawada i Agnieszka Ptasnikowna alias Dacina z Melsztyna; św. - Tomasz Kania ze wsi Zawada i Błażej Cygan ze wsi Charzewice.

1701
3.II - Stanisław Niedzielski z miasteczka Zakliczyn i Agnieszka Gadzionka z Podbrzezia; św. - Jan Kukołka z Zakliczyna i Idzi Gad z Podbrzezia.
23.X - Albert Bystrek z Łąk i Regina Gadzionka z Podbrzezia; św. - Walenty Gajec i Józef Małek z tej samej wsi.
21.XI - Jakub Woźniak z Laskowej i Dorota Sowina z Podbrzezia; św. - Błażej Gad ze wsi Filipowice i Józef Małek z Podbrzezia.
27.I - Jan Sady z Melsztyna i Dorota Ducowna ze wsi Dębno; św. - Błażej Cygan z Charzewic i Jan Drąg z Melsztyna.

1702
13.II - Albert Sechel z Charzewic i Katarzyna Prokopionka z Łąk; św. - Jan Drąg z Melsztyna i Szymon Fieloch z Łąk.
7.VIII - Szymon Koza z Dąbrowy i Katarzyna Sadzionka z Charzewic; św. - Błażej Cygan z Charzewic i Jan Drąg z Melsztyna.
5.XI - Blażej Bialik ze wsi Olszyny i Jadwiga Radawcowa z Podbrzezia; św. - Sebastian Studzieński z Melsztyna i Albert Połap ze wsi Ujazd.

1703
28.I - Szymon Rychlicki z Charzewic i Pryska Gadzionka z Podbrzezia; św. - Błażej Cygan z Charzewic i Jan Ptaśnik z Dąbrowy.
12.II - Szymon Rusinek ze wsi Łąki i Zofia Owconka z Zawady; św. - Sebastian Studzieński i Jan Drąg z Melsztyna.

1704
23.I - Maciej Gniadcyk z Olszyn i Elzbieta Gadzionka z Wieloni (bez wpisanych świadków - MK).
14.IX - Stanisław Cygnik i Zofia Pieronsconka z Zawady; św. - Sebastian Świercek i Jan Kopytko z Zawady.

1705
29.VI - Stanisław Woźniak z Łąk i Zofia Sowionka z Podbrzezia; św. - Jan Baran z Łąk i Józef Małek z Podbrzezia.
19.VII - Albert Balarek z Biskupic i Zofia Białobrzeska z Podgórza; św. - Jan Kalafar z Wieloni i Szymon Fieloch z Łąk.
20.X - Sebastian Balcerkowicz z zamku melsztyńskiego i Jadwiga Kosowna ze wsi Orzelec; św. - Łukasz Ziomek z Wieloni i Franciszek Krajowski z miasteczka Zakliczyn.
28.X - Jan Talaga i Justyna Jankowna z Zawady; św. - Sebastian Świercek z Podgórza i Błażej Sowa z Wieloni.
15.XI - Jakub Cecot z Charzewic i Agnieszka Kalafarowna z Wieloni; św. - Łukasz Ziomek i Szymon Kalafar z Wieloni.
16.XI - Kazimierz Kalafarcyk z Wieloni i Zuzanna Kocurowna z Podgórza; św. - Józef Małek z Podbrzezia i Łukasz Ziomek z Wieloni.
22.XI - Jakub Rusinek i Regina Zaeiszonka z Charzewic; św. - Albert Polek i Józef Ziomek ze wsi Charzewice.
Tego samego dnia - Jan Rożek z Biesiadek i Agnieszka Drążka z Melsztyna; św. - Michał Stanuszek i Wojciech Świercek ze wsi Faliszewice.
26.XI - Grzegorz Data i Zofia Mazurkowna z Charzewic; św. - Błażej Nowak z Podbrzezia i Albert Polek z Charzewic.

1706
9.II - Jan Kocankowic z miasteczka Zakliczyn i Katarzyna Studzieńska z miasteczka Zakliczyn; św. - Błażej Krakowski ze wsi Kończyska i Łukasz Ziomek z Wieloni.
27.VII - Walenty Nosek i Anna Małkowna z Podgórza; św. - Albert Mazur z Podgórza i Jan Kalafar z Wieloni.
17.X - Szymon Zborowski z Góry Bąkowej i Marina Krakowsconka z Wieloni; św. - Jan Kalafar z Wieloni i Maciej Ciemiela ze wsi Gwoździec.
7.XI - Albert Polek ze wsi Charzewice i Regina Białowłoconka ze wsi Niedźwiedza; św. - Józef Ziomek i Albert Sechel, obaj z Charzewic.
21.XI - Jakub Myszka i Krystyna Cyganionka ze wsi Charzewice; św. - Michał Stanuszek ze wsi Faliszewice i Szymon Koza z Charzewic.

1707
20.II - Błażej Bialik z Podbrzezia i Regina Popielowna ze wsi Wola; św. - Jan Kalafar z Wieloni i Jan Sady z Łąk.
7.III - Bartłomiej Włodek i Regina Noskowna z Łąk; św. - Albert Mazur z Podgórza i Franciszek Sady z Melsztyna.
30.X - Maciej Zawisza ze wsi Borowa i Elżbieta Tribusionka z Charzewic; św. - Łukasz Ziomek z Wieloni i Albert Sechel z Charzewic.
20.XI - Marcin Magier ze wsi Gwoździec i Magdalena Dudkowna z Dąbrowy; św. - Jan Ptaśnik z Dąbrowy i Maciej Koza ze wsi Charzewice.
23.XI - Szymon Sczerzyc ze wsi Olszyny i Anna Kalafarowna z Wieloni; św. - Sebastian Studzieński i Albert Mazur z Podgórza.
25.XI - Urban Nadolnik z Melsztyna i Marianna Kumorkowna z Podgórza; św. - Łukasz Ziomek i Sebastian Studzieński, obaj z Wieloni.

1708
29.I - Jan Zwiernik ze wsi Ujazd i Katarzyna Baranionka z Podbrzezia; św. - Stanisław Zawisza i Szymon Szczurek ze wsi Ujazd.
12.II - Jan Kędzior i Teresa Owconka ze wsi Charzewice; św. - Franciszek Sady z Melsztyna i Maciej Koza z Charzewic.
22.XI - Jakub Moskwa i Regina Kanionka z Wieloni; św. - Jakub Cecot i Szymon Kaniewicz, organista melsztyński.

1709
19.I - Jakub Cyganik z Melsztyna i Regina Kalafarowna z Wieloni; św. - Łukasz Ziomek z Wieloni i Albert Mazur z Podgórza.
28.X - Albert Mazurek z Faliszewic i Zofia Wachowna z Charzewic; św. - Albert Piech z Domosławic i Jakub Burtek ze wsi Charzewice.
18.XI - Albert Kostrzewa ze wsi Niedźwiedza i Regina Cyganionka ze wsi Charzewice; św. - Albert Polek i Jakub Burtek ze wsi Charzewice.

1710
9.II - Tomasz Kalafarcyk z Podgórza i Marianna wdowa Łanucka z Melsztyna; św. - Kacper Gołąb ze wsi Zawada i Albert Miterski ze wsi Olszyny.
5.X - Albert Białobrzeski i Zofia Rusinkowa; św. - Albert Mazur i Kazimierz Kalafar, wszyscy z Podgórza.
9.XI - Marcin Fieloch z Podbrzezia i Agnieszka Dudkowna z Podbrzezia; św. - Albert Sechel z Charzewic i Jan Sady z Podbrzezia.
25.XI - Maciej Nowak z Faliszewic i Anna Dudzionka z Charzewic; św. - Mikołaj Gołek z Faliszewic i Jan Sady z Podbrzezia.

1711
9.II - Stanisław Studzieński i Marina Gadkowska z Wieloni; św. - Łukasz Ziomek z Wieloni i Kazimierz Kłapsowicz z Zakliczyna.
17.V - szlachetny Andrzej Podczaski i Katarzyna Zborowska z dworu melsztyńskiego; św. - urodzony Michał Petricin, dzierżawca wsi Wróblowice, i urodzony Stanisław Taszycki, dzierżawca wsi zwanej Domoslawice.
23.VIII - Walerian Tribuś ze wsi Zawada i Dorota Dupakowna z Wieloni; św. - Jan Data z Melsztyna i Marcin Kozieł z Wieloni.
6.IX - Grzegorz Wójtowic ze wsi Siemiechów i Małgorzata Cyganionka ze wsi Zawada; św. - Michał Krupski i Błażej Sowa z Zawady.
29.IX - Błażej Kopytko i Ewa Dacionka z Melsztyna; św. - Jan Rożek z Melsztyna i Jan Sady ze wsi Podbrzezie.

1712
24.I - Józef Studzieński ze wsi Wronowice i Katarzyna Ziomkowna z Wieloni; św. - Andrzej Połapski i Józef Maik, obywatel zakliczyński.
4.II - Aleksander Krajowski i Regina Kalafarowna z Podgórza; św. - Albert Mazur i Kazimierz Kalafar z Podgórza.
17.XI - Andrzej Kopytko ze wsi Zawada i Agnieszka Malisionka z Podgórza; św. - Albert Mazur z Podgórza i Michał Krupski ze wsi Zawada.

1713
5.XI - Filip Kopytko z Melsztyna i Anna Komorkowna z Podgórza; św. - Albert Mazur z Podgórza i Łukasz Ziomek z Wieloni.

1714
15.VII - Michał Capnik z Dąbrowy i Marina Gołębionka ze wsi Zawada; św. - Jan Ptaśnik ze wsi Zawada i Tomasz Kalafar z Melsztyna.

1715
14.II - Stanislaw Dumana ze wsi Charzewice i Regina Cyganka z Melsztyna; św. - Jan Sady z Dąbrowy i Tomasz Kalafar z Melsztyna.
21.II - Mikołaj Chorążyk ze wsi Zawada i Agnieszka Studzieński z Wieloni; św. - Kazimierz Kłapsowicz z miasteczka Zakliczyn i Łukasz Ziomek z Wieloni.
25.II - Kazimierz Nowak i Zofia Zubiconka z Podbrzezia; św. - Grzegorz Nowak z Podbrzezia i Jan Lipski.
Tego samego dnia - Kazimierz Francyk ze wsi Tymowa i Regina Polkowa ze wsi Charzewice; św. - Jan Sady z Dąbrowy i Mikołaj Gołek ze wsi Faliszewice.
5.III - Tomasz Markowic i Katarzyna Białkowska z dworu melsztyńskiego; św. - Łukasz Ziomek z Wieloni i Maciej Karecki ze wsi Gwoździec.
15.X - Mateusz Sadzik i Anna Matraconka z Melsztyna; św. - Jan Sady ze wsi Dąbrowa i Andrzej Rejko z Melsztyna.
20.X - Albert Mazurek i Agnieszka Sadzionka ze wsi Charzewice; św. - Józef, młynarz ze wsi Charzewice, i Jan Sady z Dąbrowy.
27.X - Wawrzyniec Warzala i Zofia Nowakowa, wdowa po Grzegorzu z Podbrzezia; św. - Idzi Gad i Błażej Nowak, wszyscy z Podbrzezia.
12.XI - Jacek Wyrwic z miasteczka Zakliczyn i Barbara Łanucka z Melsztyna; św. - Tomasz Miterski ze wsi Olszyny i Szymon Kalafar z Wieloni.

1716
13.VIII - Kazimierz Baranik i Agnieszka Gaudzionka z Podbrzezia; św. - Jan Zwiernik i Tomasz Czaban, wszyscy z Podbrzezia.
27.VIII - Albert Ziomek ze wsi Gwoździec i Cecylia Wdowiacka z dworu wielmożnej pani Franciszki Tarłowej; św. - Łukasz Ziomek i Maciej Karecki z Wieloni.
25.X - Jan Żerkowski ze wsi Złota i Marianna Dobrowolscanka z Nagórza; św. - Mikołaj Chorążek i Łukasz Ziomek, obaj z Wieloni.
22.XI - Jakub Leszczyński ze wsi Charzewice i Elżbieta Potępionka z Melsztyna; św. - Jan Sady ze wsi Dąbrowa i Mateusz Sady z Melsztyna.
23.XI - Maciej Godowski ze wsi Zawada i Regina Krakowsconka z dworu melsztyńskiego wielmożnej pani Tarłowej; św. - Łukasz Ziomek z Wieloni i Maciej Karecki z Gwoźdźca.

1717
21.I - szlachcic Stanisław Surzycki i Marianna Jasińska z dworu melsztyńskiego; św. - wielmożny pan Jakub Karbowski, starosta wojnicki, i Adam Burzyński, dzierżawca wesołowski.
4.II - Aleksander Krajowski z Podgórza i Katarzyna Owconka ze wsi Zawada; św. - Jan Ptaśnik ze wsi Zawada i Andrzej Kalafar z Podgórza.
9.II - Jan Przeciszowski ze wsi Tworkowa i Teresa Jankowicowa z Melsztyna; św. - (bez imienia - MK) Protwic z miasteczka Czchów i Tomasz Markowic z Melsztyna.
9.V - Aleksy Ptaśnik i Katarzyna Zubrowna; św. - Kazimierz Francyk i Wojciech Talaga, wszyscy ze wsi Charzewice.
7.XI - Marcin Zawadzki ze wsi Biskupice i Anastazja Drągowna z Melsztyna; św. - Tomasz Markowic z Melsztyna i Łukasz Ziomek z Wieloni.
14.XI - Piotr Mazgaik ze wsi Gwoździec i Regina Sikorzonka z Wieloni; św. - Tomasz Markowic z Melsztyna i Tomasz Łabuz z Melsztyna.

1718
11.I - Walerian Adamowski i Marianna Mazurowna z Podgórza; św. - Marcin Fieloch z Łąk i Albert Cierniak z Podgórza.
30.I - Marcin Gąska i Zuzanna Polkowna ze wsi Charzewice; św. - Jan Ptaśnik ze wsi Zawada i Kazimierz Francyk ze wsi Charzewice.
27.II - Antoni Cygan i Regina Krupsconka ze wsi Zawada; św. - Maciej Cygan ze wsi Charzewice i (nie wpisano drugiego świadka; zostawiono puste miejsce - MK).
29.II - Albert Rychlikowski i Marina Zieleńszczonka alias Sechlina ze wsi Charzewice; św. - Marcin Fieloch z Łąk i Kazimierz Francyk z Charzewic.
11.IX - Michał Derdot i Barbara Brzezionkowna; św. - Błażej Nowak i Józef Małek, wszyscy ze wsi Podbrzezie.
22.X - Walenty Cygan i Elżbieta Tribusionka alias Zawiszowa, oboje ze wsi Charzewice; św. - Łukasz Ziomek z Wieloni i Kazimierz Francyk z Charzewic.
7.XI - Franciszek Francyk i Regina Gołkowna, oboje ze wsi Charzewice; św. - Albert i Piotr Piech, bracia ze wsi Faliszewice alias Domosławice.

1719
25.VI - Stanisław Polek ze wsi Charzewice i Katarzyna Malisionka alias Kopytkowa z Podgórza; św. - Tomasz Markowic z Melsztyna i Mateusz Cygan ze wsi Charzewice.
6.VIII - Piotr Kopytko ze wsi Zawada i Małgorzata Bobolowna z dworu charzewickiego; św. - Tomasz Markowic z Melsztyna i Jan Kopytko ze wsi Zawada.
19.XI - Piotr Sechlik i Małgorzata Kostrzewiconka, oboje ze wsi Charzewice; św. - Marcin Fieloch z Łąk i Kazimierz Francyk ze wsi Charzewice.

1720
24.VI - Aleksander Krajowski z Podgórza i Katarzyna Gadowsconka ze wsi Zawada; św. - Andrzej Kalafar z Podgórza i (bez wpisanego nazwiska drugiego świadka - MK).
12.VIII - Antoni Szydłowski ze wsi Korzenna, organista melsztyński, i Zofia Jakobsconka z Podgórza; św. - Tomasz Łabuz i Józef Małek z Podbrzezia.
16.IX - sławetny Marcin Lechowic z miasteczka Wojnicz i Regina z Charzewic; św. - Tomasz Kalafar z Charzewic i Franciszek Sady z Dąbrowy.

1721
21.I - pracowity Andrzej Rejko i Zofia Matraconka z Melsztyna; św. - Jan Wisniowski i Mateusz Sady, obaj z Melsztyna.
3.VI - pracowity Wincenty Gołąb z Zawady i Regina Łopatkowna z Wróblowic; św. - Mateusz Koza i (brak wpisanego nazwiska drugiego świadka - MK).
16.XI - pracowity Jakub Francyk i Ewa Nadolnikowa z Charzewic; św. - Marcin Fieloch, Kazimierz Francyk, Andrzej Rejko.

1722
28.VI - pracowity Wojciech Talaga i Agnieszka Draskowa z Charzewic; św. - Jan Rejko, Wojciech Palarz, Franciszek Jeleń.
30.VIII - pracowity Jan Rejkowski i Apolonia Bystrzkowna z Podbrzezia; św. - Józef Małek, Marcin Fieloch, Jan Rejko.
8.XI - pracowity Adam Gołębik i Agnieszka Kopytkowna z Zawady; św. - Stanislaw Ptaśnik z Łukowki, ojciec rodziny Wincenty Gołąb, Paweł Ptaśnik.

1723
31.I - pracowity Jakub Duda z Charzewic i Katarzyna Słocina z dworu w Charzewicach; św. - Antoni Dobrowolski, Jan Sady, Franciszek Sady.
4.X - pracowity Jan Godowski z Zawady i Ewa Kalafarowna z Podgórza; św. - Antoni Dobrowolski, Andrzej Kalafar, Tomasz Kalafar.
7.X - pracowity Albert Jurek i Marina Stanuskowna z Charzewic; św. - Franciszek Franczyk i Kazimierz Franczyk.
Tego samego dnia - pracowity Franciszek Ptaśnik i Agnieszka Sowionka z Zawady; św. - Maciej Koza, Kazimierz Franczyk z Charzewic, Maciej Raczyński, administrator z Zawady.
14.X - pracowity Walenty Cygan i Małgorzata Januszowna z Melsztyna; św. - Jan Sady, Franciszek Sady, Szymon Czapliński.
15.X - pracowity Szymon Wąsacz i Anna Stypconka z Charzewic; św. - Andrzej Rejko, Albert Talaga.
21.X - pracowity Jan Mazurek i Marina Kalafarowna z Podgórza; św. - Tomasz Łabus, Marcin Fieloch.

1724
24.IX - pracowity Kacper Łycko i Zofia Serdakowna z Zawady; św. - Jan Kopytko, Adam Gołębik, Maciej Koza.

1725
19.VIII - pracowity Stanisław Rosolik i Katarzyna Kalafarowna z Podgórza; św. - Andrzej Kalafar, Jakub Kobiernik, Jan Godowski.

1726
9.II - pracowity Jan Wiśniowski i Magdalena Komorkowna z Podgórza; św. - Andrzej Kalafar, Kazimierz Kalafar.
2.III - pracowity Jakub Dudek z Niedźwiedzy w parafii w Porąbce i Agnieszka Tribusionka z Charzewic; św. - Kazimierz Komorek, Jan Sady.
3.III - pracowity Stanisław Tribus i Miriam Kalafarowna; św. - Kazimierz Kumorek, Stanisław Kalafar, Kazimierz Kalafar.
8.IX - Józef Kozłowski z parafii Tymowa i Domicela Czaplińska z parafii Melsztyn; św. - Sebastian Chrzostowski z miasteczka Czchów, Kazimierz Franczyk.

1727
16.II - pracowity Tomasz Kowalczyk z Filipowic i Ewa Franczykowa z Melsztyna; św. - Andrzej Rożek, Tomasz Markiewicz, Jakub Cecott.
16.XI - pracowity Antoni Ptaśnik i Konstancja Gołębiowna z Zawady; św. - Paweł Ptaśnik, Jan Kopytko, Adam Gołąb.
Tego samego dnia - pracowity Jakub Polek i Katarzyna Gajcowna z Podbrzezia; św. - Józef Małek, Jakub Sikora.

1728
10.X - pracowity Andrzej Sebastiańczyk z Olszyn i Agnieszka Dobrawa Jęzorka z Zawady; św. - Piotr Dobrowolski, Tomasz Markiewicz, Tomasz Miterski.

1729
6.XI - pracowity Maciej Ptaśnik, służący ze wsi Ujazd, i Zofia Janowsconka z Podbrzezia; św. - Andrzej Kalafar, Walenty Gajec.

1730
29.I - pracowity parobek Marcin Bartosik i Dorota Pilchowna z Zawady; św. - Walerian Adamczyk, Albert Gołąb, Walenty Nosek.
22.X - pracowity parobek Jakub Bągola i Magdalena Bronconka z zamku melsztyńskiego; św. - Tomasz kucharz, Maciej Sady, Tomasz Łabus.
19.XI - pracowity Tomasz Klimek z Gwoźdźca i Katarzyna Nadolnikowna z Melsztyna; św. - Maciej Sady, Tomasz Kowalski.
Tego samego dnia - pracowity Franciszek Polek i Ewa Filochowna z Charzewic; św. - Andrzej Kalafar, Kazimierz Franczyk.

1731
1.VII - pracowity Michał Stalmach i Marianna Szczyrzykowna z Podgórza; św. - Andrzej Kalafar, Stanisław Kalafar.
16.IX - pracowity Wojciech Gądek ze Słonej w parafii Zakliczyn i Regina Kalafarowna z Łąk; św. - Stanisław Kalafar, Walerian Przewoźnik.
X (bez wpisanego dnia - MK) - pracowity Franciszek Zawisza z Ujazdu w parafii Zakliczyn i Agnieszka wdowa Baranka z Podbrzezia; św. - Józef Małek, Tomasz Markiewicz alias Kucharz.

1732
10.II - pracowity Stefan Gołąb i Barbara Cyganka wdowa z Charzewic; św. - Andrzej Kalafar, Adam Gołąb.
17.II - pracowity Franciszek Żurek i Anna Relowicowa z Charzewic; św. - Wojciech Świerczek z Faliszewic, Tomasz Markiewicz, Kazimierz Franczyk.
9.II - pracowity Marcin Piech z Filipowic i Katarzyna Kabacionka z dworu w Charzewicach; św. - Walenty Cygan i Franciszek Sady.
16.VIII - pracowity Michał Myszka i Elżbieta Noskowna z Charzewic; św. - Andrzej Kalafar z Łąk i Józef Suchan z Łąk.

1733
25.I - Maciej Kozłowski, organista melsztyński, i Marcjanna Wiśniowska z zamku melsztyńskiego; św. - szlachcic Andrzej Skrzetuski z Gwoźdźca, Franciszek Stopkowski z Charzewic, administrator, Paweł Ptaśnicki z Zawady, Tomasz Łabus, Stanisław Dobrowolski.
17.IX - pracowity Antoni Kalafar i Justyna Filochowna z Podgórza; św. - Jan Kalafar, Maciej Sady.
29.IX - pracowity Kacper Mazgaj z parafii Gwoździec i Marianna Potępina z Zawady; św. - Jan Gniadek dwornik, Jan Kopytko, Jan Mazgaj z Gwoźdźca dwornik.
8.XI - pracowity Jan Czarnogrocki z parafii w Gwoźdźcu i Ewa Ziemkowna z Charzewic; św. - Walenty Malinowski, Błażej Czarnogrocki.
9.XI - pracowity Marcin Gniewek alias Bąk i Katarzyna Czeczutowna z Melsztyna; św. - Andrzej Kalafar, Kazimierz Kalafar, Stanisław Rosoł.
Tego samego dnia - pracowity Jan Gaudynia z parafii w Gwoźdźcu i Katarzyna Witkowska z Melsztyna; św. - Tomasz Markiewicz, Tomasz Łabusz.
15.XI - pracowity Adam Wach i Regina Francikowna z Charzewic; św. - Kazimierz Franczyk, Franciszek Sady.
Tego samego dnia - pracowity Józef Rychwalski i Marianna Czapnicka z Dąbrowy; św. - Adam Gołąb, Antoni Ptaśnik.
Tego samego dnia - pracowity Marcin Jurek i Zuzanna Nodzonka z Podbrzezia; św. - Andrzej Kalafar, Tomasz Baran.

1734
24.I - pracowity Jakub Sep z Charzewic i Marianna Sadzionka z Dąbrowy; św. - Maciej Sady, Franciszek Sady, Albert Talaga.
7.II - pracowity Florian Blaszczyk i Anna Wąszacka z Charzewic; św. - Kazimierz Franczyk, Albert Talaga.
26.VI - sławetny Jan Połomski, notariusz dworu w Charzewicach, i Marta Zającowna z tego samego dworu; św. - Kazimierz Kumorek, Kazimierz Francyk.
20.X - pracowity Andrzej Zawisza i Jadwiga z Podbrzezia; św. - Wawrzyniec Noga, Tomasz Baran.
8.XI - pracowity Mateusz Noszczyk i Zofia Polkowna z Charzewic; św. - Tomasz Kucharz, Kazimierz Franczyk, Franciszek Żurek.

1735
20.XI - sławetny Józef Kupski z Zakliczyna i Teresa Kucharzowna z Melsztyna; św. - slawetni Golkowicz, Jan Stolarczyk z Zakliczyna i Maciej Karecki z Gwoźdźca.

1736
22.I - pracowity Mikołaj Brzezina z Olszyn i Zofia Kopytkowna z Zawady; św. - Adam Gołąb, Jakub Owca z Olszyn.
23.I - pracowity Mikołaj Drążek i Marianna Łabuzionka, oboje z Melsztyna; św. - Tomasz Markiewicz, Stanisław Dobrowolski, Jan Gniadek.

1740
23.VII - pracowity Kazimierz Kozieł z Zawady i Magdalena Ptaśnikowna; św. - Jan Mazgaj ze wsi Gwoździec, Piotr Ptaśnik ze wsi Charzewice, Tomasz Kucharz ze wsi Melsztyn.
4.XI - pracowity Jan Mazgaj ze wsi Zawodzie i Helena Gniadkowna ze wsi Zawada; św. - Kacper Mazgaj ze wsi Kończyska, Paweł Ptaśnik z Zawady.

1741
12.II - pracowity Grzegorz Polczyk i Agata Fularzowna; św. - Piotr Ptaśnik ze wsi Charzewice, Tomasz Kucharz ze wsi Melsztyn.
8.X - pracowity Szymon Kalafar i Agnieszka Gołąbka; św. - Andrzej Kalafar ze wsi Podgórze, Jan Kalafar.
22.X - pracowity Adam Malinowski i Zofia Gniadkowna ze wsi Zawada; św. - Kacper Mazgaj ze wsi Kończyska, Marcin Kowal ze wsi Gwoździec.
Tego samego dnia - pracowity Andrzej Gaudynia ze wsi Gwoździec i Katarzyna Sypniewska z zamku melsztyńskiego; św. - Mikołaj Ptaśnik ze wsi Charzewice i Jan Kalafar z Podgórza.

1742
12.XI - pracowity Ignacy Pleciga ze wsi Podbrzezie i Marianna Dobrowolska ze wsi Zawada; św. - Paweł Ptaśnik z Zawady, Józef Janowski z Podbrzezia, Kacper Mazgaj ze wsi Kończyska.
19.XI - pracowity Wawrzyniec Sady i Regina Krukowska; św. - Tomasz Markiewicz z Melsztyna, Jan Przeciszowski z Melsztyna, Jan Kalafar z Podgórza.

1743
20.I - pracowity Jacek Zając i Anna Żurkowa; św. - Jan Kalafar z Podgórza, Mikołaj Ptasnik ze wsi Charzewice.
18.XI - Jakub Karecki i Teresa Łabuzionka; św. - Jan Kalafar, Mikołaj Druszczyk, wszyscy ze wsi Podgórze.
Tego samego dnia - Jakub Pleciga i Regina Baranionka; św. - Jan Ryba, Wawrzyniec Noga, Marcin Turek, wszyscy z Zawady.

1744
7.II - Piotr Polczyk i Anna Magrowna; św. - Mikołaj Ptaśnik, Grzegorz Polczyk, wszyscy ze wsi Charzewice.
Tego samego dnia - Józef Żołądź i Anna Sada; św. - Jan Przecoszowski, Maciej Gadczowski, wszyscy ze wsi Melsztyn.
Tego samego dnia - Jan Nosczyk i Agnieszka Ptaśniczonka; św. - Jacek Zając i Paweł Ptaśnik, wszyscy ze wsi Charzewice.
13.II - Marcin Dudek i Magdalena Wisniowsczonka; św. - Andrzej Kalafar, Stefan Gołąb, wszyscy ze wsi Podgórze.
16.VII - Stanisław Rosoł i Jadwiga Dobrowolska; św. - Jacek Pleciga z Zawodzia i Marcin Kowal z Gwoźdźca.
22.VII - Walenty Rosolik i Anna Tielichowa; św. - Jan Kalafar z Podgórza i Stanisław Rosoł z Wieloni.

1745
18.V - Tomasz Spytkowski ze wsi Olszyny i Ewa Domańska z Zawady; św. - Józef Niziołkowski z Olszyn, organista, i Paweł Ptaśnik z Zawady.
30.V - Tomasz Karbownik i Jadwiga Domańska; św. - Florian Sułecki, organista, i Tomasz Spytmański.

1746
6.XI - Szymon Rychlewicz i Zofia Adamowsconka; św. - Tomasz Kucharz, Paweł Ptaśnik, Jacek Zając, wszyscy z zamku melsztyńskiego.
23.XI - Paweł Pałka i Regina Małkowa z Podbrzezia; św. - pracowity Franciszek Juszczak, Jakub Małek.
Tego samego dnia - Walenty Gajda z Gwoźdźca, warunkowy spadkobierca plebana Sasokiewicza, kanonika wojnickiego i kuratora gwoździeckiego, i Regina Ciepiaczka z zamku melsztyńskiego; św. - pracowity Józef Tryszek i Tomasz Markiewicz.

1748
8.I - Mikołaj Ptaśnik i Pryska Wyscowna ze wsi Charzewice; św. - pracowity Krzysztof Sada, Jan Nosek.
10.I - Paweł Śreniawa z Domosławic i Zofia Gadowszczonka z Melsztyna; św. - pracowity Tomasz Markiewicz, Jan Przeciszowski, rolnicy z Melsztyna.
22.II - pracowity Wojciech Ligęza ze wsi Olszowa w parafii Paleśnica, za zgodą wielmożnego pana Andrzeja Jarkiewicza, i Regina Baranionka; św. - Jan Małek, Jacek Pleciga, Wojciech Juszczak, wszyscy ze wsi Podbrzezie.
-.XI - pracowity Mikołaj Ptasnik i Zofia Łanucka; św. - pracowity Piotr Ptaśnik, Jan Relowicz, Marczyk z Charzewic.
-.- - pracowity Marcin Gołąb i Franciszka Domańska z Zawady; św. - Paweł Ptaśnik, Stefan Gołąb z Zawady, Tomasz Spik.

1749
22.I - Tomasz Golec i Łucja Cyganionka z Charzewic; św. - Paweł Ptasnik z Charzewic i Franciszek Sady z Dąbrowy.
6.XI - Wojciech Fularz i Katarzyna Żurkowna z Charzewic; św. - Tomasz Markiewicz, Paweł Ptaśnik, Szymon Relowicz z Zawady.
26.XI - pracowity Jan Gniadek i Agnieszka Rakowna z Charzewic; św. - Paweł Ptasnik z Zawady, Stanisław Ptasnik ze wsi Brzezowa.
25.I - pracowity Andrzej Zawadzcik i Małgorzata Bartosikowna z Melsztyna; św. - Paweł Ptasnik z Zawady i Jan Kalafar z Podgórza.
8.II - pracowity Jakub Pleciga i Katarzyna Gniadkowna z Podbrzezia; św. - Jacek Pleciga, Jakub Małek, wszyscy z Podbrzezia.

1750
8.XI - pracowity Stanisław Karecki z Gwoźdźca i Franciszka Adamowska z Podgórza; św. - Paweł Ptaśnik z Zawady, Józef Karecki z Faliszewic, Andrzej Piech, Szymon Świerczek z Domosławic.
9.XI - Jan Noga i Pryska Domańska z Zawady; św. - Jan Noga z Zakliczyna, Tomasz Spik z Olszyn, Tomasz Szadni z Wieleni.
16.XI - pracowity Marcin Francik i Anna Świechowna z Melsztyna; św. - Tomasz Szwiec, Jakub Kielian z Charzewic, Andrzej Zowarcik z Charzewic.

1751
15.II - Jan Przeciszowski i Regina Frankowna; św. - Jakub Pędracki, obywatel zakliczyński, Tomasz Markiewicz, Tomasz Szwiec z Melsztyna.
16.II - Grzegorz Mikulczyk i Katarzyna Gołębionka z Zawady; św. - Błażej Gołąb z Wieloni, Mikołaj Brzezina z Olszyn, Andrzej Ferens z Charzewic.
2.VI - pracowity Wojciech Nosek i Zofia Polkowna z Charzewic; św. - Maciej Godowski, Tomasz Swiec, Mikołaj Ptaśnik, wszyscy z Charzewic.
18.VII - pracowity Wojciech Szczepanek i Zofia Witkowna z Podbrzezia; św. - Jacek Noga, Franciszek Juszczak, Jakub Pleciga, wszyscy z Podbrzezia.
18.X - pracowity Mikołaj Kalafar z Podgórza i Agnieszka Bochenkowna z Podbrzezia; św. - pracowity Marcin Prowadzisz z Ujazdu i Jan Kalafar z Podgórza.
19.X - pracowity Tomasz Nowak i Zofia Nogowna z Podbrzezia; św. - pracowity Jacek Noga i Franciszek Juszczak.

1752
7.II - pracowity Jan Tribus i Regina Relowiczowna z Podbrzezia; św. - pracowity Jan Kalafar z Podgórza i Andrzej Ferens z Charzewic.
6.V - pracowity Walenty Rosoł i Marianna Nowakowna z Melsztyna; św. - pracowici Bartłomiej Zuber i Franciszek Sady z Dąbrowy.
8.VI - pracowici Kacper Liszka i Agata Łabuzina z Podgórza; św. - pracowity Paweł Ptaśnik z Zawady i Piotr Ptaśnik z Jaworska.
20.VIII - pracowici Wawrzyniec Kabat i Kordula Ptaśnikowna z Charzewic; św. - pracowici Jan Woźniak i Stefan Kabat, obaj z Gwoźdźca.
5.X - pracowity Walenty Zberak z Charzewic i Agnieszka Sadzionka z Dąbrowy; św. - pracowici Błażej Czarnogrodzki z Charzewic i Krzysztof Spiga z Dąbrowy.
22.X - pracowity Jakub Prowadzisz i Agnieszka Jurkowna z Podbrzezia; św. - Marcin Prowadzisz i Gaudynia Wojciech z Ujazdu.
19.XI - Kazimierz Szreniawa z Faliszewic i Katarzyna Komorkowna z Dąbrowy; św. - Grzegorz Polek z Charzewic i Krzysztof Spiga z Dąbrowy.

1753
15.I - pracowici Florian Wiśniowski i Katarzyna Gadowszczonka z Charzewic; św. - pracowici Paweł Ptasnik z Zawady i Jacek Zając z Podbrzezia.
16.I - pracowici Wojciech Kalafar i Helena Fielochowna z Podgórza; św. - pracowici Andrzej Ferens i Szymon Relowicz.
19.II - pracowici Idzi Kalafar i Salomea Łabuzionka z Podgórza; św. - pracowici Stanisław Rosoł z Zawady, Kacper Łyczko, Andrzej Ferens z Charzewic.
5.III - pracowici Jacek Magier i Agnieszka Czarnogrodzka z Charzewic; św. - pracowici Andrzej Maszycki z Charzewic i Michał Suchan z Gwoźdźca.
12.XI - pracowici Walenty Kabat z Gwoźdźca i Elżbieta Gadoszczonka z Zawady; św. - pracowici Walenty Gołąb z Gwoźdźca i Szymon Kalafar z Zawady.

1754
11.II - pracowici Maciej Nosek i Agnieszka Maszanka; św. - pracowici Wawrzyniec Kabat i Wojciech Nosek z Charzewic.
18.II - pracowici Andrzej Malinowski z Gwoźdźca i Zofia Gołębionka z Zawady; św. - Ignacy Bąk z Gwoźdźca i Błażej Gołąb z Wieloni.
3.XI - pracowici Mateusz Bartyzel i Franciszka Dubielowna z Charzewic; św. - Wojciech Nosek z Charzewic i Tomasz Klimek z Podgórza.
10.XI - pracowici Andrzej Ptasnik i Salomea Gadoszczonka z Zawady; św. - Piotr Ptaśnik z Jaworska, Stanisław Karecki z Gwoźdźca.
Tego samego dnia - pracowici Franciszek Klimek i Ewa Malowna z Podbrzezia; św. - Jacek Pleciga i Marcin Jurek, wszyscy z Podbrzezia.
25.XI - pracowici Jan Trzmielowski i Regina Moskwinka; św. - Jacek Pleciga i Jakub Pleciga.
30.XI - pracowici Benedykt Kielian i Katarzyna Ptaśnikowna z Charzewic; św. - Jan Woźniak z Gwoźdźca i Jan Kalafar z Podgórza.

1755
29.I - pracowity Marcin Koza i Elżbieta Bogdalanka z Zawady; św. - Andrzej Ptaśnik, Jan Malinowski.
8.V - pracowici Tomasz Klimek z Charzewic i Katarzyna Kozłowna z Gwoźdźca; św. - Jan Sowa z Gwoźdźca i Maciej Francik z Melsztyna.
4.VI - Augustyn Przeciszowski i Magdalena Kozłowska z Melsztyna; św. - Tomasz Markiewicz, Paweł Śreniawa, Maciej Godowski i Andrzej Dudek.
29.VI - Franciszek Karecki z Domosławic i Regina Przeciszowska z Melsztyna; św. - Andrzej Piech z Domosławic, Tomasz Markiewicz z Melsztyna.
28.X - Michał Ziomek z Gwoźdźca i Magdalena Ptaśnikowna z Zawady; św. - Ignacy Bąk z Gwoźdźca, Stanisław Ptaśnik z Zawady.
10.XI - pracowici Tomasz Wiśniowski i Teresa Dobrowolska; św. - pracowici Jacek Pleciga z Podbrzezia, Stanisław Ptaśnik z Zawady.

1756
14.XI - pracowici Wojciech Komurek i Elżbieta Myszczyna z Podgórza; św. - Walenty Nosek, młynarz z Kończysk, i Idzi Kalafar z Podgórza.

1757
23.I - pracowici Antoni Radawicz i Katarzyna Polkowna z Podbrzezia; św. - Jacek Pleciga i Kazimierz Baran, wszyscy z Podbrzezia.
6.II - pracowici Wojciech Sady i Zofia Ptaśnikowna z Charzewic; św. - Urban Nadolski, Michał Ziomek z Gwoźdźca.
15.II - pracowici Sebastian Ziobrowski i Elżbieta Knapikowna z Charzewic; św. - Wojciech Sady i Stefan Klimek.
25.IX - pracowici Józef Piech i Elżbieta Polkowna z Charzewic; św. - Wojciech Nosek, Andrzej Piech i Kazimierz Polek.

1758
23.I - pracowici Grzegorz Mikulski i Regina Łabudzionka z Podgórza; św. - Jan Kalafar i Florian Sułecki, organista.
5.II - pracowici Adam Polek i Jadwiga Wójtowna z Charzewic; św. - Kazimierz Polek, Grzegorz Polek, Andrzej Świech.
23.VII - pracowici Jakub Kielian i Barbara Komurkowna z Charzewic; św. - Krzysztof Spiga, Kazimierz Śreniawa.
6.XI - pracowici Marcin Ptaśnik i Regina Musiałka z Zawady; św. - Stanisław Ptaśnik i Walenty Ptaśnik.
Tego samego dnia - Paweł Grzegórzek z Sukmani w parafii olszyńskiej i Katarzyna Adamowska; św. - Stanisław Karecki z Gwoźdźca, Jacek Pleciga z Podbrzezia, Tomasz Adamczyk z Olszyn, Szymon Relowicz z Podgórza.
27.XI - szlachetny Józef Rużowski z Zakliczyna, należący do tej samej parafii, i szlachetna Anna Majewska z dworu charzewickiego; św. - szlachetny Tomasz Czarnecki z Brzozowej, szlachetny Fabian Kotowski ze wsi Zdonia, szlachetny Józef Majewski z dworu charzewickiego.

1759
11.II - Ignacy Łabuz i Małgorzata Kalafarowna z Podgórza; św. - Jacek Zając i Idzi Kalafar.
12.II - Józef Gołąb i Jadwiga Kloczowna z Zawady; św. - Andrzej Malinowski z Gwoźdźca, Stanisław Ptaśnik z Zawady.
25.II - Walenty Rosoł i Apolonia Ptasniczonka z Melsztyna; św. - Walenty Ptaśnik, Stanisław Ptasnik.
26.II - Wojciech Hebdziński i Elżbieta Jaworska z Melsztyna; św. - Florian Sułecki, organista melsztyński, i Melchior Hebdziński.
6.V - Tomasz Koza i Katarzyna Jeżykowna z Melsztyna; św. - pracowici Jakub Język z Faliszewic i Kazimierz Polek z Charzewic.
25.XI - Andrzej Piechnik z Filipowic i Katarzyna Plecigowna; św. - pracowity Andrzej Polek z Domosławic, Jakub Piechnik z Filipowic, Kazimierz Baran, Marcin Zwiernik.

1761
25.IV - Antoni Cygan i Marianna Bartizelowna z Zawady; św. - Benedykt Gołecki i Jan Kalafar.
11.X - Dominik Grochol i Rozalia Sadzionka z Dąbrowy; św. - Jan Grochol z Faliszewic i Jan Maślanka ze Stróży i Józef Karecki z Gwoźdźca.
12.XI - Andrzej Stanuszek i Anna Zajączka z Podbrzezia; św. - Jan Małek i Szymon Relowicz.
16.XI - Benedykt Sopała i Apolonia Kozłowna z Melsztyna; św. - Kazimierz Polek i Łukasz Rosoł.

1762
2.II - Błażej Gołąb i Anna Gajdzionka z Charzewic; św. - Kazimierz Polek i Błażej Czarnogrocki.
8.II - Antoni Kozłowski i Agnieszka Sechlonka z Melsztyna; św. - Kazimierz Polek i Benedykt Gołecki.
18.X - Wojciech Żurek i Marcjanna Rużoszczonka z Podbrzezia; św. - Szymon Relowicz, Marcin Zwiernik z Podbrzezia.

1763
31.I - Marcin Bartosik i Agnieszka Wachowna z Dąbrowy; św. - Krzysztof Spiga i Wojciech Nosek.
26.IX - Szymon Klimek i Konstancja Sadzionka z Dąbrowy; św. - Wojciech Nosek, Tomasz Klimek.
7.XI - Szymon Zając i Katarzyna Zwiernikowna z Podbrzezia; św. - Wojciech Żurek i Kazimierz Baran.

1764
22.I - Paweł Pilch i Regina Godoszczonka z Zawady; św. - Stanisław Ptaśnik i Florian Wiśniowski.
25.II - Wojciech Godowski i Katarzyna Zubrowna z Charzewic; św. - Krzysztof Spiga i Ignacy Floryśniak.
4.XI - Józef Ptaśnik i Katarzyna Myszczonka z Zawady; św. - Antoni Cygan, Walenty Ptaśnik, Andrzej Ptaśnik.
5.XI - Maciej Sady i Teresa Spidzonka; św. - Jan Maślonka ze Stróży i Tomasz Świec.
11.XI - Marcin Zieleński i Franciszka Michlonka z Podgórza; św. - Józef Gołąb i Tomasz Wiśniowski.
12.XI - Franciszek Sady i Rozalia Kalafarowna; św. - Ignacy Łabuz i Andrzej Świech.

1765
14.II - Wawrzyniec Nosek i Apolonia Małkowna z Podbrzezia; św. - Kazimierz Baran i Idzi Nosek.
11.XI - Seweryn Dobrowolski i Katarzyna Czarnogrocka z Zawady; św. - Stanisław Ptaśnik i Andrzej Ptaśnik.
11.XI - Jakub Wiśniowski i Jadwiga Cyganionka z Podgórza; św. - Jakub Cierniak i Grzegorz Mikulski.
24.XI - Błażej Gołąb i Teresa Kołodziejowna; św. - Grzegorz Polek i Andrzej Świech.

1766
20.X - Franciszek Gaudynia i Franciszka Pleciżonka z Podbrzezia; św. - Tomasz Baran, Marcin Zwiernik, Stanisław Rosoł, Jacek Pleciga.
12.XI - Wojciech Sułecki i Małgorzata Adamowska z Melsztyna; św. - Tomasz Waler, Stanisław Karecki, Tomasz Wiśniowski.
17.XI - Andrzej Kalafar i Katarzyna Relowiczowna z Podgórza; św. - Krzysztof Zając, Wojciech Adamowski, Tomasz Adamowski, Wojciech Żurek.

1767
26.II - Wojciech Śreniawa i Marianna Drąszczonka z Melsztyna; św. - Damian Rożowski i Kazimierz Śreniawa.
3.XI - Łukasz Stypka i Rozalia Dobrowolska z Zawady; św. - pracowici Stanisław Rosoł i Jacek Pleciga.

1768
3.X - Wojciech Drąg i Agnieszka Sopolonka z Charzewic; św. - pracowici Kacper Łyczko, Benedykt Sopała, Antoni Cygan.
21.XI - Sebastian Budzyn i Regina Żurkowna z Podbrzezia; św. - pracowici Franciszek Żurek, Kazimierz Baran, Marcin Zwiernik.

1769
2.X - pracowity Marcin Jurek i Franciszka Kasprzykowna z Podbrzezia; św. - pracowici Marcin Kasprzyk ze wsi Ruda i Kazimierz Baran z Podbrzezia.

1770
14.X - Józef Rychwalski i Katarzyna Zygalonka z Melsztyna; św. - pracowici Andrzej Świech i Wojciech Hebda.
17.X - pracowici Wojciech Szczepanek i Teresa Domanionka z Kępy; św. - pracowici Wojciech Dat i Wojciech Pleciga.
25.X - pracowici Jan Łasko i Magdalena Przeciszowska z Melsztyna; św. - Andrzej Świech i Sebastian Ziobrowski.
4.XI - pracowici Andrzej Świech i Agnieszka Gołębionka z Melsztyna; św. - pracowici Kacper Łyczko i Błażej Gołąb z charzewic.

1771
21.I - pracowici Jakub Łabuda i Justyna Łoskowna z Melsztyna; św. - Błażej Łabuda z Paleśnicy i Jan Łasko z Melsztyna.
30.IX - pracowici Paweł Skwarło i Katarzyna Ptasniczka z Zawady; św. - pracowici Józef Gołąb i Andrzej Ptasnik.
6.X - Walenty Pleciga i Regina Komurkowna z Kępy; św. - Walenty Jagła i Wojciech Gad.
14.X - Józef Bielecki i Katarzyna Baranionka z Podbrzezia; św. - pracowici Wojciech Adamowski, Wojciech Żurek, Marcin Zwiernik i Kazimierz Gad.
24.XI - uczciwa Magdalena Drozdowiczowna z Melsztyna i pracowity Michał Kaczor ze Złotej; św. - Jan Leśniak z Jurkowa, Paweł Kaczor ze Złotej i Wojciech Hebda z Melsztyna.

1772
15.II - pracowici Sebastian Sobol i Marianna Małkowna z Podbrzezia; św. - Jakub Małek i Kazimierz Gad.
24.II - pracowici Antoni Cygan i Agnieszka Małkowna z Charzewic; św. - Tomasz Wójcik i Andrzej Świech z Melsztyna.
2.IX - pracowici Józef Szczurek i Kunegunda Pałkowna z Podbrzezia; św. - Andrzej Pałka i Jakub Pleciga.
18.IX - pracowici Wojciech Nosek i Regina Karnasionka z Charzewic; św. - Wojciech Nosek i Tomasz Wójcik.
8.XI - pracowici Franciszek Maszycki i Katarzyna Cyganionka z Charzewic; św. - Józef Krupski, obywatel zakliczyński, i Franciszek Rąpała.
10.XI - pracowici Błażej Cygan i Agnieszka Opalczonka z Charzewic; św. - Jakub Cygan z Gwoźdźca i Tomasz Wójcik z Charzewic.
21.XI - pracowici Wojciech Gaudynia z Ujazdu i Regina Budzynka z Podbrzezia; św. - Marcin Santit i Mikołaj Koza.
25.XI - Franciszek Żurek i Katarzyna wdowa (ślub za dyspensą); św. - Wojciech Adamowski i Wojciech Żurek.

1773
3.VI - pracowici Mateusz Babic i Marianna Relowiczowna z Podgórza; św. - Benedykt Gołecki i Maciej Zając.
29.VI - Jan Nosek i Teresa Majowska wdowa z Podbrzezia; św. - Wojciech Żurek i Jan Małek.
25.VII - Krzysztof Nosek i Agnieszka Kozłowska z Dąbrowy; św. - pracowici Andrzej Świech i Jan Łasko.
20.XI - Józef Karecki i Justyna Gołecka z Zawady; św. - pracowici Tomasz Adamowski i Andrzej Świech.

1774
6.II - pracowici Łukasz Grochol i Katarzyna Śreniawinka z Melsztyna; św. - Jakub Jeżyk i Franciszek Sady.
Tego samego dnia - Franciszek Bąk i Zofia Gołecka z Zawady; św. - Szymon Gołąb i Stanisław Gołąb, obaj z Gwoźdźca.
8.II - Szymon Relowicz i Agnieszka Łyczkowa z Podgórza; św. - Wojciech Żurek i Wojciech Adamowski.
23.X - Stefan Wąs z Jaworska i Katarzyna Gołeconka panna; św. - Stanisław Gołąb z Gwoźdźca i Tomasz Wróbel z Jaworska.
6.XI - Antoni Prowadzisz i Teresa Santonowna panna; św. - Wojciech Żurek i Kazimierz Gad.

1775
21.XI - Michał Gołąb i Małgorzata Malinowszczonka z Charzewic; św. - Franciszek Maszycki i Szymon Gołąb.

1776
4.II - Szymon Zawadzki z Podgórza i Agata Trybusionka z Melsztyna panna; św. - Jakub Wiśniowski, Stanisław Karecki i Rylewicz (bez imienia - MK).
4.II - Franciszek Prowadzisz i Maria Maleczonka panna z Charzewic; św. - Franciszek Maszycki i Wojciech Gołąb.
7.II - Tomasz Markiewicz i Franciszka Malinowska wdowa; św. - Wojciech Żurek i Andrzej Święch.
18.II - Łukasz Czarnogrocki i Rozalia Stypczyna z Podgórza; św. - Seweryn Dobrowolski i Antoni Gołąb.
17.IX - pracowity Tomasz Zuber wdowiec i Barbara Słowiczka wdowa z Dąbrowy; św. - Andrzej Święch i Seweryn Dobrowolski.
28.X - Jacek Magier wdowiec i Zofia Sada wdowa z Melsztyna; św. - Marcin Dubiel i Wojciech Chojnicki z Zakliczyna.
13.XI - Maciej Orzeł i Apolonia Noskowa wdowa z Podbrzezia; św. - Wojciech Dulian i Michał Tymowski, wszyscy rolnicy.
 


 

            

    

dodano: 25 października 2009           

Galeria:






 

 

 

Copyright (c) 2007 - 2010 by pitos. Wszelkie prawa zastrzeżone