Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.


Strona główna
Aktualności

Ogólnie

Wstęp na zamek
Dojazd
Parking
Stan obecny
Historia

Władcy zamku
Ciekawostki
Legendy

Turystyka

Artykuły
Galeria

Księga gości
Warto zobaczyć

Kontakt
Bibliografia

 

 


 

 

 

Prace na zamku w Melsztynie będą kontynuowane

 

Wymierne efekty przynosi aktywność Gminy Zakliczyn w pozyskiwaniu środków z budżetu Województwa Małopolskiego na zabezpieczenie ruin zamku w Melsztynie. Złożony w grudniu 2010 roku wniosek na kolejny etap prac konserwatorskich na melsztyńskim wzgórzu zyskał akceptację Zarządu Województwa, dzięki czemu gmina otrzyma od Urzędu Marszałkowskiego dotację w wysokości 30.000 zł. Środki te wraz z wkładem własnym gminy zostaną przeznaczone na zabezpieczenie muru arkadowego w północnej części wzgórza melsztyńskiego, zwłaszcza na odbudowę kamiennych filarów. Należy dodać, ze wśród 108 instytucji, które otrzymały wsparcie w ramach tegorocznej edycji małopolskiego programu prac konserwatorskich, znalazło się tylko 6 jednostek samorządowych, w tym Gmina Zakliczyn.

Pozostali beneficjenci programu to przede wszystkim zabytkowe kościoły i klasztory. Dla przypomnienia należy dodać, że pierwszy etap prac zabezpieczających w Melsztynie był wykonany – także z udziałem dotacji województwa małopolskiego – w 2009 roku. Pozyskane wówczas środki finansowe pozwoliły w profesjonalny sposób zabezpieczyć basztę zamku melsztyńskiego. Powyższe jest dowodem, że los zamku melsztyńskiego nie jest obojętny zarówno dla władz województwa, jak i dla władz gminy.

 

źródło: www.zakliczyn.pl
 

 

 

dodano: 17 kwietnia 2011

Galeria:


 

 

 

Copyright (c) 2007 - 2011 by pitos. Wszelkie prawa zastrzeżone