Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.


Strona główna
Aktualności

Ogólnie

Wstęp na zamek
Dojazd
Parking
Stan obecny
Historia

Władcy zamku
Ciekawostki
Legendy

Turystyka

Artykuły
Galeria

Księga gości
Warto zobaczyć

Kontakt
Bibliografia

 


 

 

 

   „Melsztyn” – kolor czerwony (22km) 

 

Przez górną część Melsztyna (w pobliżu ruin zamku) przebiega trasa rowerowa o nazwie "Melsztyn" mająca swój początek i koniec w pobliskiej Zawadzie Lanckorońskiej.  

Zawada Lanckorońska - Gwoździec - Charzewice - Faliszewice - Domosławice - Faliszewice - Charzewice - Melsztyn - Zawada Lanckorońska

Trasa wymagająca od turysty dobrej kondycji fizycznej, ofiarowująca w zamian niezapomniane wrażenia estetyczne i poznawcze. Świetne, zmieniające się jak w kalejdoskopie punkty widokowe na całej pętli. Ruiny zamku melsztyńskiego stanowią oryginalny punkt orientacyjny. Trasa prawie w całości prowadzi drogami gminnymi o małym stopniu natężenia ruchu.

Na trasie:
Grodzisko słowiańskie w Zawadzie Lanckorońskiej, cmentarz polowy z I wojny światowej w Charzewicach, tzw. czereśniowa wieś Faliszewice, ruiny zamku średniowiecznego w Melsztynie, a także przydrożne kapliczki, restauracja "Podzamcze" z potrawami fasolowymi. Węzeł trasy rowerowej w Domosławicach, kierunek Czchów. Na trasie gospodarstwa agroturystyczne.  

U podnóży zamku znajduje się restauracja, obok niej bezpłatny parking (sam. osobowe i ciężarowe) oraz przystanek autobuowy PKS.
Ze wzgórza zamkowego prowadzi lokalna droga do pobliskich Charzewic (można ją pokonać pieszo lub samochodem) przy której znajduje się punkt widokowy z niezapomnianą panoramą na dolinę zakliczyńską.

zakliczyn.com

 

 

Galeria:

 

 

 

Copyright (c) 2007 - 2010 by pitos. Wszelkie prawa zastrzeżone