Strona główna
Aktualności

Ogólnie

Wstęp na zamek
Dojazd
Parking
Stan obecny
Historia

Władcy zamku
Ciekawostki
Legendy

Turystyka

Artykuły
Galeria

Księga gości
Warto zobaczyć

Kontakt
Bibliografia

 


 

 

 

   „Melsztyn” – kolor czerwony (22km) 

 

Przez górną część Melsztyna (w pobliżu ruin zamku) przebiega trasa rowerowa o nazwie "Melsztyn" mająca swój początek i koniec w pobliskiej Zawadzie Lanckorońskiej.  

Zawada Lanckorońska - Gwoździec - Charzewice - Faliszewice - Domosławice - Faliszewice - Charzewice - Melsztyn - Zawada Lanckorońska

Trasa wymagająca od turysty dobrej kondycji fizycznej, ofiarowująca w zamian niezapomniane wrażenia estetyczne i poznawcze. Świetne, zmieniające się jak w kalejdoskopie punkty widokowe na całej pętli. Ruiny zamku melsztyńskiego stanowią oryginalny punkt orientacyjny. Trasa prawie w całości prowadzi drogami gminnymi o małym stopniu natężenia ruchu.

Na trasie:
Grodzisko słowiańskie w Zawadzie Lanckorońskiej, cmentarz polowy z I wojny światowej w Charzewicach, tzw. czereśniowa wieś Faliszewice, ruiny zamku średniowiecznego w Melsztynie, a także przydrożne kapliczki, restauracja "Podzamcze" z potrawami fasolowymi. Węzeł trasy rowerowej w Domosławicach, kierunek Czchów. Na trasie gospodarstwa agroturystyczne.  

U podnóży zamku znajduje się restauracja, obok niej bezpłatny parking (sam. osobowe i ciężarowe) oraz przystanek autobuowy PKS.
Ze wzgórza zamkowego prowadzi lokalna droga do pobliskich Charzewic (można ją pokonać pieszo lub samochodem) przy której znajduje się punkt widokowy z niezapomnianą panoramą na dolinę zakliczyńską.

zakliczyn.com

 

 

Galeria:

 

 

 

Copyright (c) 2007 - 2010 by pitos. Wszelkie prawa zastrzeżone